SEO’ya Uygun Web Tasarım Nasıl Olur?

Bildiğiniz üzere web siteleri kişi ve kuruluşların kendini tanıttığı bir portfolyodur. Web siteniz sizin veya kuruluşunuzun yüzünü, düşüncelerini ve fikirlerini yansıtmaktadır aynı zamanda. Bu yüzden profesyonel bir destek almanız uygun olacaktır.

Responsive Tasarım

Artık “responsive” tasarıma sahip olmayan internet sitelerinin neredeyse çok azaldığını görebiliriz. Bunun bir diğer sebebi ise Google’ın Responsive uyumlu siteleri ön plana çıkarmasıdır. Nedir bu responsive derseniz? Özetleyelim.

Responsive kelime anlamı ile duyarlı, uyumlu anlamına gelmekte. Son dönemde adını sıkça duyduğumuz bu Responsive tasarım mobil, tablet ve farklı boyutlarda ki ekranlarda web sitenizi sorunsuzca görüntülemenizi sağlamakta. Responsive tasarım özü itibariyle bulunduğu her ekranda düzgünce görüntülenebilmeli. Fakat bunu elbet sınırlandırabilmekteyiz. Responsive tasarım sayesinde daha fazla kullanıcı çekeceğiniz ve insanların sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlayacağınız kaçınılmaz.

Bir diğer konuya değinecek olarak web siteniz eğer bir kuruluş sitesi değil ise, kullanıcılara kişiselleştirebilme seçeneği sunmalısınız. Kullanıcıların bölümlenmiş alanların renklerini veyahut yapılarını değiştirmesi, diledikleri gibi dizayn etmeleri onların web sitenizde daha fazla vakit geçirmenizi sağlayacak ve sizi üst sıralara taşıyacaktır.

Son dönemde oldukça popüler olan Flat UI ve Minimal çizgilere de değinmemiz gerekiyor. Sadeliği ve nesnelliği ön plana çıkararak daha hoş bir yapıya ulaşabilmekteyiz. Hem modern hem de oldukça şık bir tasarımı bu şekilde yaratmaktayız.

SEO’ya Uygun Web Tasarım Nasıl Olur?

Reklam alanları ya da kullanıcıların görmek istemediği 3. parti içerikler ise en mağdur olduğumuz konulardan birisi. Kullanıcıları reklamlarla sıkmak yerine ideal ve iyi bir reklam yönetimi ile bu sorunu kökünden çözebilirsiniz. Reklamlarınız yaş, dil gibi bir çok kritere değinerek kullanıcılar için özelleştirilmiş reklamlar gözükmesini sağlayabilir aynı zamanda daha fazla kar elde edebilmektesiniz.

Eğer profesyonel bir hizmet almayı düşünüyor, fakat doğru kararın ne olduğu konusunda emin değilseniz, sizleri ofisimize çay içmeye davet ediyoruz.  🙂 Hoşça kalın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.